Serviste Mükemmellik! Klima Montaj Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Klima Üflemiyor Sorun Nedir?

Klima Neden Üflemez? – Klima Arızalarına Kendiniz Müdahale Etmeyin!

Kullanıcıların korkulu rüyası, yazın en sıcak günlerinde kumandanın tuşuna basıldığında karşılaşılan klimanın devreye girmeme sorunudur. Klima üflemiyor veya klima çalışmıyorsa cihazı hemen kapalı konuma getirip size en yakın klima servisini aramanızı öneririz. Klima arızalarına bilinçsiz müdahale etmek klima arızalarının boyutunu artırarak onarım için harcayacağınız maliyeti de artırır.

[widget-131]

Klima Çalışmıyorsa Filtreler Kirli Olabilir!

Klima üflemiyor ya da klima devreye girmiyorsa hava filtreleri kirlenmiş olabilir. Kirli hava filtreleri, hava akışını engelleyerek klimanın üfleme performansını azaltabilir. Kirli filtreleri temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir. Klima neden üflemez diye merak edenler hava filtrelerinin temizliği ve değişimi için klima servisi merkezine başvurmalarını öneririz.

Klima Hava Üflemiyorsa Fan Motoru Arızalanmış Olabilir!

İç veya dış ünite fan motoru arızası, üfleme işlevinin çalışmamasına neden olabilir. Bu durumda klima devreye girmiyorsa motorun çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer motor çalışmıyorsa veya anormal bir ses çıkarıyorsa klima servisinden yardım almanız gerekir.

Klima Üflemiyorsa Elektrik Bağlantılarında Bir Sorun Olabilir!

Klima neden üflemez diye merak edenler için klima arızasına sebebiyet veren bir diğer kaynağın elektrik sorunları olduğunu söyleyebiliriz. Klimanın üfleme işlevi, kontrol panosunda veya elektrik bağlantılarında bir sorun olması durumunda etkilenebilir. Bu noktada uzman klima servisi tarafından elektrik bağlantılarının kontrol edilmesi, gevşek veya hasarlı bağlantıların düzeltilmesi gerekir. Ayrıca, kontrol panelinde herhangi bir görsel arıza veya uyumsuzluk olup olmadığının da incelenmesi gerekir.

Klima Üflemiyorsa Soğutma/Isıtma Modu Arızalı Olabilir!

Klima soğutma veya ısıtma modunda çalışmıyorsa, bu da üfleme işlevini etkileyebilir. Klimanın doğru modda olduğundan emin olun ve gerekirse termostat ayarlarını kontrol edilmesi için en yakın klima tamircisine başvurun.

[widget-149]

Klima Bakımını İhmal Etmeyin!

Klima neden üflemez, klima çalışmıyor sorun nedir diyorsanız sizlere genel olarak yılda en az 1, ideal olarak da 2 kez klima bakımı yaptırmanızı öneririz. Klimanın düzenli bakımının yapılmaması, üfleme işlevinin etkilenmesine neden olabilir. Klimanın iç ve dış ünitelerini düzenli olarak temizleyin ve bakımını yaptırın. Bu, klimanın daha verimli çalışmasını sağlayacak ve arızaları önleyecektir.

Kışın ya da yazın aniden beliren klima üflemiyor sorunu ile karşılaşmamak için mevsim geçişlerinde klima bakımı yaptırarak olası arızaları erkenden önleyebilirsiniz.

Dikkat Edin!

Bakımsızlık ve yanlış bakım klima ömrünü azaltır.

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56