Serviste Mükemmellik! Klima Montaj Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İyi Bir Klima Servisinde Olması Gereken Özellikler

Klima Servisi Nasıl Olmalı? Klima Servisi Seçerken Dikkat Edilecekler

Klima servisi seçmek çok kolay bir iş değil aslında. İyi bir klima servisi tercih etmek için belirli bir süre araştırma yapmanız gerekli. Çünkü klimalar insan sağlığı açısından son derece önemli cihazlardır ve montaj, bakım, onarım işlemlerinin titizlikle yapılması gerekmekte, firmalar da müşterilerine güven ve garanti sağlamak zorundadırlar.

Klima Servislerinin Sahip Olması Gereken Nitelikler

  • Klima servisinin mutlaka fatura kesebiliyor olması gereklidir.
  • Servisin adres ve telefon numaralarının teyitli olması gereklidir. Çünkü son zamanlarda sıcaklarla birlikte gelen piyasada ki talep arzusu haliyle yeni, yetkisi olmayan ve atölyesi dahi olmayan sözde servisleri beraberinde getirmektedir.
  • Kullanılan yedek parçaların orijinal olması gerekir.
  • Onarım esnasında cihaza zarar verilmemesi gerekir.
  • Deneyimli bir teknik ekibe, geniş ulaşım ağına sahip olmalıdır.
  • Değişen her yedek parçanın faturası kesilebilmeli ve en az 1 sene boyunca garantisi olmalıdır. Aksi bir durumda gelen servise itiraz edebilir, servis hizmetinizi iptal edebilirsiniz.
  • İyi bir klima servisi, destek hizmet ağının genişliği ile aralıksız hizmet sunmalı ve müşteri destek taleplerine kısa bir süre içerisinde çözüm üretmelidir.
  • Firma müşterisi haklı olarak bir problem ile karşılaştığında destek departmanı ile anında iletişim kurabilmeli ve gerektiğinde çözüm yolları üretilmesini talep edebilmelidir.
  • Müşterilerin talepleri hızlı ve kesin bir şekilde çözüme kavuşturulabilmelidir.

Orijinal Yedek Parça Garantisi Verenleri Tercih Edin!

Klima servisi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de orijinal yedek parça kullanımıdır. Orijinal parçaların kullanılmadığı klimalarda büyük hasarlar hatta cihaz kayıpları yaşanır. Yan sanayi ürünü olan yedek parçalarla yapılacak tamirler, klimanızın ömrünün kısalmasına hatta klimanızı bir daha kullanamamanıza neden olabilir, dikkat edin…

Servis Ağının Geniş Olmasını Önemseyin!

Klima servisi seçerken farklı bölgelere hatta Türkiye geneline hizmet verenleri tercih edin. Geniş servis ağına sahip olan klima servisleri, sizlere daha hızlı hizmet ulaştıracaklardır. Araç sayısının fazla olduğu servis merkezleri şehrinizdeki ilçelerin çoğuna hizmet götürecekleri için klima servisi çağırırken endişe etmenize gerek kalmayacaktır.

Yetkili Servis Dışındakilere Güvenmeyin!

Klima servis sektöründe yetkili olmayan kişi ve firma sayısı o kadar fazla ki. Sizlere yetkili servis olduklarını söyleyip aslında amatör firma olanlarla karşılaşmanız çok olası. Yapmanız gereken hizmet alacağınız yerin yetkili servis belgesini görmek ve yetkili servisler dışındakilere güvenmemek. Aksi halde klimanıza veda edebilirsiniz.

Özetle; klima servisi seçerken yetkili servis belgesine sahip olmasına, teknisyenlerinin deneyimine, orijinal yedek parça kullanıyor olmalarına dikkat edin. Amatör kişi ve firmalardan hizmet alarak sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56