Serviste Mükemmellik! Klima Montaj Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Klima Çalışmıyor Sorun Nedir?

Klima Devreye Girmiyorsa Sorun Önemli Olabilir!

Klima çalışmıyor, klima devreye girmiyor ya da klimaya elektrik gelmiyor ise cihazı kapalı konuma getirip en yakın klima servisine başvurmanız gerekir. Elektrik bağlantısı kaynaklı sorunlarda bilinçsizce klima tamiri yapmaya çalışmak son derece riskli olabilir. Son dönemlerde klima servislerine en sık ulaşan arızaların kaynağında bilinçsiz müdahaleler yer alıyor. Kullanıcılar internetteki klima tamir videolarından ya da kulaktan dolma bilgilerden yola çıkarak klima tamiri yapmaya çalışıyor ve küçük maliyetlerle onarılabilecek arızalar, daha büyük sorunlar haline gelerek kullanıcılara zorluk çıkarıyor.

[widget-131]

Klima Çalışmıyor mu?

Klima çalışmıyorsa güç beslemesi sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Bu noktada ilk olarak kişisel kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Prizinize elektrik gelip gelmediğine bakın, klimanın fişini farklı bir prize takıp tekrardan cihazı çalıştırın. Klima devreye girmiyorsa klima üzerindeki ana güç düğmesini kontrol edin ve açık konumda olduğundan emin olun. Klima arızası sürüyorsa cihazı komple kapalı konuma getirip en yakın klima tamircisine ulaşın.

Klima çalışmıyor veya klima devreye girmiyorsa sorunun bir diğer kaynağı sigorta veya kesici problemleri olabilir. Eğer sigorta atmışsa veya kesici devre dışı bırakılmışsa bir elektrikçi veya klima servisinden destek alabilirsiniz. Sigortaların sürekli olarak atmaya devam etmesi veya kesicinin sürekli olarak devre dışı bırakılması ciddi bir elektriksel sorunun işareti olabilir.

Klimaya elektrik gelmiyorsa bir diğer ihtimalle klima arızası termostat sorunlarından kaynaklanabilir. Bu noktada klima arızasının giderilmesi için ilk olarak termostat ayarlarını kontrol edin ve doğru modda olduğundan emin olun. Termostatın pilinin ölmediğini veya termostatın kendisinin bozulmadığını kontrol edin. Eğer termostatla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, termostatı test etmek veya değiştirmek için bir klima servisine ulaşın.

Klima neden çalışmaz, klima çalışmıyor veya klima devreye girmiyor sorun nedir diyorsanız bir diğer seçenek olarak da kötü bağlantı ve kablolama sorununun varlığından bahsedebiliriz. Eğer klima montajı için profesyonel bir klima servisinden destek almadıysanız kurulum kaynaklı hatalar, klima arızalarına yol açabilir. Bu noktada uzman bir klima servisinin klimanın iç ve dış üniteleri arasındaki bağlantıları kontrol etmesi gerekir. Kötü veya gevşek bağlantılar klimanın devreye girmesini engelleyebilir. Ayrıca, klima iç ünitesinin kontrol panelindeki kabloları ve bağlantıların da klima servisi tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Klimaya elektrik gelmiyor, klima devreye girmiyorsa sorun son olarak da iç veya dış üniteden kaynaklanıyor olabilir. Klimanın iç ve dış ünitelerini dikkatlice inceleyin. Herhangi bir fiziksel hasar, tıkanıklık veya diğer görünür sorunları belirleyin. Bu sorunları size en yakın klima servisine ulaşarak bildirin. İç veya dış ünite üzerindeki ciddi teknik sorunları teşhis etmek ve çözmek için profesyonel bir klima tamircisinden destek alın.

[widget-149]

Klima Tamiri İçin Mutlaka Profesyonel Destek Alın!

Klima çalışmıyor, klima üflemiyor, klima devreye girmiyor veya klimaya elektrik gelmiyorsa sorunun kaynağının tespiti ve çözümü için profesyonel ve deneyimli bir klima servisinden destek almanız gerekir. Aksi durumda yapılan onarımların doğruluğundan, kullanılan parçaların orijinalliğinden ve sunulan çözümlerin kesinliğinden emin olamazsınız. Tekrarlayan arızaların cihazınıza zarar vermesini önlemek için periyodik bakım yaptırın ve klima arızalarını işin uzmanına emanet edin!

Dikkat Edin!

Klima sistemlerinin verimli ve güvenli bir şekilde çalışması için profesyonel klima servisinden destek alın!

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56