Serviste Mükemmellik! Klima Montaj Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Klima Montaj Fiyatları – 500 TL’ye Klima Montajı Olur Mu?

Klima Montaj Ücretleri Ne Olmalıdır? Ucuza Klima Montaj Yapan Servislere Ne Kadar Güvenmelisiniz?

500 TL’ye klima montajı olmaz… Klimanızın doğru ve güvenli bir şekilde montajının yapılması için ortalama klima montaj fiyatları 4500 – 5000 TL arasında olmalıdır. Hangi fiyat aralığında nasıl bir klima montaj hizmeti alacağınızı, neden klima montaj ücretlerinin bu kadar düşük olmaması gerektiğini yazımızın devamında tüm detaylarıyla açıklayacağız.

Klima montaj fiyatları genel olarak; klimanın duvar tipi, salon tipi, kaset tipi, kanallı tip, multi klima olup olmamasına, iç ve dış ünite sayısına, bakır boru ara tesisat boyuna, söküm hizmeti talep edilip edilmemesine göre değişmektedir. Peki klima montaj fiyatları ne olmalıdır? Fiyatlar arasındaki bu uçurumun sebebi ne? Yakından bakalım…

[widget-146]

 

Duvar Tipi Klima Montaj Fiyatları

Duvar tipi klima montaj fiyatları; klima servis merkezinin uyguladığı montaj hizmetinin detaylarına, teknisyenlerinin deneyimine, sektördeki konumuna, servis ağının kapsamına göre değişmektedir. Duvar tipi klima montajı yaptırmak istediğinizde karşınıza çok uygun fiyatlarda hatta 500 TL’ye dahi hizmet veren klima servisleri çıkabilir. Ancak doğru bir klima montajınınn düşük ücretlerle olmayacağının bilincinde olmak çok önemlidir.

Ucuza duvar tipi klima montajı yapan klima servisleri; klimanızı mekan özelliklerine uygun olmayan konumlara yerleştirerek klimanıza zarar verebilir, sağlığınızı tehlikeye atabilir. Güvenilir bir klima montaj hizmeti almak istiyorsanız ortalama 4500 – 5000 TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Klima montajında deneyimi olmayan teknisyenlerle çalışan, sektörde tanınmayan ya da yetkili servis belgesi olmayan klima servislerinden uygun fiyatlarla klima montaj hizmeti aldığınızda klimanızdan istediğiniz verimi alamayabilir, klima arızalarıyla sık sık karşılaşabilir, paranızı ve zamanınızı boşa harcamış olabilirsiniz.

Salon Tipi Klima Montaj Fiyatları

Ailenizle keyifli vakitler geçirdiğiniz salonlarınız için satın aldığınız salon klimalarının montajı için ne kadar ücret ödeyeceğinizi biliyor musunuz? Salon tipi klima montaj fiyatları, duvar tipi klima montaj fiyatları ile karşılaştırıldığında biraz daha yüksek rakamlarla karşımıza çıkmaktadır.

Klima montaj keşfi yapılırken gerçekleştirilen inceleme sonucunda; montajı yapılacak salon tipi klimaların sayısına, dış ünitelerin montajında gerekli bakır boru ve ara tesisat malzemelerine, klima montajının detaylarına göre ücretlendirme yapılacaktır. Güvenilir bir klima merkezinin salon tipi klima montajı fiyatları 5000 – 5500 TL arasında olmaktadır.

Ortalamanın altında klima montaj ücretleri veren klima servisleri; yetkili klima servisi olmayabilir ve paranızı boşa harcamanıza neden olabilir. Bu klima servisleri, ekipman ve araç – gereç yetersizlikleri ile klimanızın bozulmasına ya da zarar görmesine neden olabilir.

Salon tipi klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için mutlaka yetkili servis olan firmalarla iletişime geçmelisiniz. Yetkili servis belgesi olmayan klima montaj merkezlerinden alacağınız hizmetin herhangi bir garantisi ya da telafisi olmayabilir.

Kaset Tipi Klima Montaj Fiyatları

Kaset tipi klima montaj fiyatları ise montajı yapılacak klima sayısına, kullanılması gereken boru ve tesisat uzunluklarına, dış ve iç mekanda yapılması gereken mimari uygulamalara göre belirlenir. Yetkili klima servis merkezlerinden alacağınız kaset tipi klima montaj fiyatları 5000 – 5500 TL arasında olmalıdır. Yetkili olmayan ancak klima montajı yapan yerler ise elbette bu rakamların altında fiyat verecektir.

Ancak sektörde adı duyulmamış, teknisyenleri genç ve amatör, araç gereç donanımı yetersiz, müşterileri ile iletişim kurmada zayıf kalan klima servisleri ucuz fiyat politikalarının yanında sizleri mağdur etmekten başka bir şey yapmayacaklardır. Yetkili olmayan klima servislerinden alacağınız kaset tipi klima montaj fiyatları uygun olsa da önceliğiniz her zaman alacağınız hizmetin kalitesi olmalıdır. Bu nedenle kaset tipi klima montaj hizmeti için mutlaka yetkili servis olan, geniş araç filosu bulunan, deneyimli, güler yüzlü ve dilediğiniz an ulaşabileceğiniz servislerden hizmet alın.

[widget-147]

Kanallı Tip Klima Montaj Fiyatları

Kanallı tip klima montaj fiyatları da 6000 – 7000 TL arasında değişmektedir. Tabi ki bu rakamlar deneyimli ve profesyonel klima servislerinin talep edeceği ücretler için geçerli. Bu rakamlardan daha düşük kanallı tip klima montaj fiyatları da görebilirsiniz elbette. Daha önce de belirttiğimiz gibi eviniz ya da iş yeriniz için klima montajı yaptırırken amacınız her zaman alacağınız hizmetin kalitesi olmalı. Çünkü yanlış klima montajı; klimanızın daha çok enerji harcamasına, istenen ısıtma ve soğutma değerlerine ulaşmamasına, çabuk arızalanmasına, üst solunum yolu ve eklem rahatsızlıklarına neden olur.

Kanallı tip klima montajı öncesi ve sonrasında aklınıza takılanlara cevap verecek, uzun yıllardır klima servisi olarak hizmet veren, uzman ve güler yüzlü bir ekibe sahip, klima montajınızı özenle gerçekleştiren yetkili klima servislerinden hizmet almalısınız. Kanallı tip klima montaj fiyatları için deneyimli klima servisleri olması gereken ücretleri talep edecektir.

Klima Montaj Fiyat Listesi

KLİMA MONTAJ FİYATLARI

TUTAR / BİRİM

Duvar Tipi Montaj Fiyatları

4.500 TL

Salon Tipi Montaj Fiyatları

4.900 TL

Kaset Tipi Montaj Fiyatları

4.900 TL

Kanallı Tip Montaj Fiyatları

6.000 TL

Multi Tip Montaj Fiyatları

4.900 TL+KDV

Yer/Tavan Tipi Montaj Fiyatları

4.900 TL

VRF/VRV ve Fancoil Montaj Fiyatları

Bize Sorunuz

Klima Montaj Bedeli Kapsamı Dışında Kalan İşlemler Neler?

 • Dış ünitelerin sabitlenmesi için, dış mekanda uygun bir zemin (balkon, teras vb.) bulunmaması durumunda dış cephede veya çatı vb. mekanlarda yapılması ihtiyaç duyulan her türlü konsol, platform vb. çelik konstrüksiyonun temini ve montajı
 • Gerekli tip ve kapasitedeki V-Otomatik sigortaların temini ve tesisi.
 • İç veya dış üniteye kadar getirilmesi gereken yeterli güçteki elektrik enerjisi besleme hattı donanımının uygun kesitteki kablolar ile hazırlanması.
 • Ara tesisatın geçmesi için duvarda açılan delik dışındaki, her türlü kırma, gömme ve dekoratif (sıva, boya vb.) işlem
 • Özel boyutlu kauçuk takoz kullanılması durumunda takoz bedeli
 • Müşteri tarafından arzu edildiği takdirde ara tesisat için kablo kanalı temini ve montajı
 • Dış ünitenin montajında kullanılacak özel iskele, vinç ve benzer ekipmanın kullanım-kira bedeli
 • Tesisat geçiş deliklerinin açılması esnasında, hasar görebilecek fayans, özel döşeme veya kaplama, alçıpan dekorasyon, asma tavan, ahşap kaplama veya benzerlerinin hasar (tadilat) bedelleri
 • Drenaj hattındaki gırtlaklı boru haricinde bir malzeme kullanılması istendiği takdirde doğabilecek ek maliyet
 • Belediye hudutları dışındaki montaj yol ücreti müşteriden alınacaktır.

Önemli: İç ve dış ünite arası en az borulama mesafesi 5 metre olmalıdır. Kısa mesafeli yapılan tesisatlar, kullanım hatası olarak kabul edilecek ve garanti harici olarak değerlendirilecektir.

 • Klima söküm montaj işlemi aynı gün içerisinde yapılırsa tek fiyat uygulanacaktır. Farklı zamanlarda yapılırsa söküm ayrı ayrı faturalandırılacaktır.
 • Cihaz enerji besleme hattı montaja dahil değildir.
 • Montaj esnasında çıkabilecek standart dışı işler (karot, vinç, iskele, dekorasyon vb) müşteriye ait olup ayrıca fatura edilecektir.
 • Montaj esnasında çıkabilecek arıza, gaz şarjı, bakım bedeline dahil değildir.
 • Ayak (konsol) ve ara tesisat bedeli (bakır boru, sinyal kablosu, drenaj, izolasyon) montaj bedeline dahil değildir.

Klima montaj fiyatları, montaj yapılacak klimaların sayısına ve mekan büyüklüğüne göre ücretlendirilecektir. Doğru montaj, klimanın yüksek verimle çalışmasını sağladığı için yetkili servisler dışında hizmet alınmaması gereken bir konudur.

Dikkat Edin!

Klima montajı için ucuz fiyat veren amatör klima servislerinden uzak durun.

Klima Montaj Yetkili Servis Merkezi ile Hem Ekonomik Hem Güvenli Hizmet!

Klima montaj fiyatları, klima servisinin deneyimine, teknisyenlerinin uzmanlığına, hizmetlerinin kalitesine göre değişiyor. Duvar tipi klima montaj fiyatları, salon tipi klima montaj fiyatları, kaset tipi klima montaj fiyatları, kanallı klima montaj fiyatları ve multi klima montaj fiyatları farklı rakamlarda karşımıza çıkıyor. İyi bir hizmet almak için düşük klima montaj ücretleri veren klima servislerinden uzak durmak gerekiyor.

Klima montaj yetkili servis merkezi Servis Home olarak uzman teknisyenlerimiz, geniş araç filomuz ve orijinal yedek parça ağımızla aynı gün klima montaj hizmeti veriyoruz. 25 yıllık sektörel deneyimimiz, güler yüzlü ekibimizle klima bakımında yetkili servis ayrıcalığı sunuyoruz! Gelin, siz de ailemizin bir parçası olun.

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56