Serviste Mükemmellik! Klima Montaj Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yer Tavan Tipi Klima Montajı

Yer/Tavan Tipi Klimalar Nasıl Monte Edilir?

Şık görünümleri ile her ortama uyum sağlayabilen yer-tavan tipi klimalar, montaj alanının yetersiz olduğu mekanlarda ek bir aparata ihtiyaç duyulmadan gerek yere, gerekse tavana kolayca monte edilebilir. Yer tavan klima montajı için esneklik sağlayan bu özelliği ile daha sonra yapılacak yer değiştirmelerde sorun ve ek masraf çıkartmaz.

Yer-tavan tipi split klimanızın iç ünitesi cihazınızı kullanacağınız mekâna, dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır. Yer tavan tipi klima montajı detayları yazımızda...

[widget-146]

İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. Bu bağlantı esnasında klimanızın altında kalacak şekilde duvarınızda açılan 8 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır.

Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren tavan tipi ve yer tipi klima montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır. Klima montajı nasıl yapılır sorunuzu yer tavan klima montajı için yanıtlayacaklardır.

Yer/Tavan Tipi Klima Montajının Püf Noktaları

Yer tavan tipi klima montajı yapılırken dikkat edilecek bazı hususlar vardırk. Yer tavan klima montajı yapılırken dikkat edilecekler

  • Cihazın iç ünitesi cam önüne montaj edilecekse önü koltuk, dolap ve perde benzeri eşyalarla kapatılmamalıdır.
  • Cihazın iç ünitesi tavana montaj edilecekse iklimlendirilecek alanın tümüne hükmedebileceği şekilde konumlandırılmalıdır.
  • Tavan tipi klimalar performansı yüksek ürünler oldukları için dış ünite montajı yapılırken ses yalıtımına özen gösterilmelidir.

Yer tavan klima montajı da yetkili klima servisi dışındaki ekiplere yaptırılmamalıdır. Aksi halde klimanın yanlış yere monte edilmesi söz konusu olabilir, istenen verim ve performans alınmaz. Siz de bu duruma dikkat edin, servisinizi doğru seçin. Yer tavan klima montajı ile klima montaj fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

[widget-147]

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56