Serviste Mükemmellik! Klima Montaj Yetkili Servis Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Klima Söküm Montaj İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima Montajı ve Klima Söküm İşlemi Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Klima söküm işlemi tamamlandıktan sonra en önemli adıma yani klima montajına geçilir. Bunun için yeni yer belirlenir ve montaj uygulamasına başlanır. Başarılı bir sonuç elde etmek içinse klima montajı yapan teknik servisin profesyonel ve eğitimli kişilerden oluşması gerekir. Çünkü hizmetin yanlış verilmesi cihazın verimliliğini düşürürken, zaman içerisinde arızaların oluşmasına neden olur. Klima söküm montaj işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler yazımızda...

[widget-146]

 

Klima Montaj Yeri Nasıl Belirlenmeli?

Klima montaj yeri seçiminin önemi büyüktür. Tüketiciler bu konuyla ilgili profesyonellerden destek almalı ve fikirlerine önem vermelidir. Zira yanlış seçimler cihazın performansının düşmesine neden olacaktır ve sonrasında başka problemler ortaya çıkacaktır.

Öncelikle iç ünite ve monte edilecek yer konusunda teknik dokümanlara bakılmalı, iç ünitenin asılacağı yer ağırlığı çekebilecek bir yapıya sahip olmalı ve yakıcı gazların yakınında olmamalıdır. Bir diğer husus ise cihazın güneş ışığına maruz kalmayacak bir yer seçilmesidir. Ayrıca mutfak, çamaşırhane gibi nemli ortamlar klima için uygun olmayan yerlerdendir.

Dış ünite klima montajı sırasında ise havanın rahatça dolaşabileceği bir yer seçilmelidir. Yazın mümkün olduğunca gölgede, kışın da korunaklı bir alanda konumlanmalıdır. Isı kaynaklarına, diğer klima cihazlarının üfleme ağızlarına, egzoz fanlarına, buhar ve yanıcı gaz kaynaklarına yakın montajdan kaçınılmalıdır. En önemlisi ise cihazların direkt olarak toprak zemine ve eğik şekilde monte edilmemelidir.

Klima Söküm ve Montajında Bunlara Dikkat!

Klima söküm ve montaj adımlarında klimanın uzun yıllar ve verimli kullanımı için dikkat edilmesi gerekenler var. Klima montajı ve klima sökümü adımlarında dikkat edilecekler: 

  • Klima montaj servisi yapmadan önce cihazın çalışacağı gerilimi(voltaj), kablo kesintisini, cihazı koruyan otomatik sigorta değerini, iç ve dış ünitenin konulacak yerin uygunluğu seçimine dikkat etmelidir.
  • İç ünite yerine asılmalı ve sabitlenmeli, dış ünitenin zemine veya şase (konsol) üzerine kauçuk takozlarla sabitlenmelidir.
  • Klima Montaj Servisi tarafından izolasyonlu bakır boru hattı, tekniğine uygun elektrik ara tesisatı ve gırtlaklı borudan imal edilmiş drenaj hattı birlikte tümü dekoratif bant ile sarılmalı, düzgün bir hat oluşturacak şekilde sabitleme kelepçesi (1,5 m. arayla) ile duvara bağlanmalıdır.
  • Klima Montaj Servisi tarafından Bakır tesisatı yekpare boru ile kaynaksız çekilmeli, kaynak gerektiren durumlarda boru içinden “azot gazı geçirilerek” tamamlanmalı, ara tesisatın geçmesi gereken duvar vb. engeller delinmeli, ara tesisat ünitelere bağlanmalı, ara tesisat N2 (azot) ile kaçak kontrolü yapmalıdır.
  • Klima montaj servisi bakır boru hattı geçiş yeri için dolgu malzemesi kullanılmalıdır.

[widget-147]

Klima Söküm – Montaj Fiyatları

Klima montaj fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte, yapılması gereken işlemlerde etkili olmaktadır. Klimaya sadece montaj uygulaması yapılacaksa fiyat duvar, salon, yer, tavan gibi bölgelere göre değişiklik gösterir. Klima montaj fiyatları alanın genişliğinden ve montaj yapılacak klima sayısından da etkilenmektedir.

Klima söküm fiyatları da iç mekanın uygulanacak yerine bağlı olarak değişmektedir ve her klima servisinin montaj fiyatları farklıdır.

Klima montaj ve söküm uygulamaları yetkili servislerce yapıldığında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Tasarruflu kullanım ve yüksek verim elde edersiniz. Yetkili servis dışında hizmet almamaya özen gösterin. Klima montaj fiyatları için bize ulaşın.

Yorum Yap

Telefon 444 11 56
Servis Çağır
Servis Çağır 444 11 56